Vyrábíme z recyklovaných materiálů

rozdrcené PET lahve

Může se to zdát jako kouzelný trik. Plastový odpad se promění ve slunečník, pod kterým třeba právě teď sedíte. Vyrábíme ho totiž z příze z recyklovaných PET lahví. Recyklované materiály a větší důraz na udržitelný způsob výroby navíc výrazně pomáhá i našim klientům.

Různé spotřebitelské průzkumy totiž ukazují trend budoucnosti jasně. Stále více firem i koncových zákazníků při koupi produktů zvažuje i to, zda byly vyrobeny s ohledem na životním prostředím. Se slunečníky nebo stany od nás, tak můžete dát najevo, že na přírodu i budoucnost myslíte.

Recyklované materiály ušetří desítky tisíc litrů vody ročně

náčrt recyklace materiálů

Využitím třeba jen jedné tuny recyklované příze ušetříme na 50 tisíc litrů vody a do ovzduší nevypustíme 60 kilogramů emisí prachu. A to není málo.

A jak tato recyklovaná příze vlastně vzniká?

Vše začíná u vás. Tím, že poctivě recyklujete PET lahve a házíte je do žlutých kontejnerů, tak shromažďuje důležitou surovinu pro naše budoucí slunečníky nebo třeba reklamní bannery. Skvěle se nám recyklovaná látka osvědčila i na reklamní lehátka s potiskem a pěnové sedací kostky.

Na třídících linkách se pak „petky“ pečlivě proberou a hloubkově vyčistí. Zbaví se tak všech štítků a mikro nečistot. Následuje drcení a řezání, ze kterého vzejdou drobounké plastové vločky.  Teď už je zbývá jen pořádně rozehřát a proměnit v granule.

Granule se znovu rozpálí a protažené velmi volně navinou na připravené cívky. Je čas na proces bělení a barvení. Z této příze se pak na speciálních strojích utká recyklovaná látka, se kterou pracujeme už my.

Reklamní bannery, stany nebo slunečníky tak vlastně dávají druhý život lahvím, které by ležely na skládce nejméně sto let.

náčrt výroby recyklované příze

Do výroby vracíme repasované produkty

Recyklované materiály nejsou jediná věc, se kterou se snažíme přírodě ulehčit. Do oběhu vracíme i repasované části poničených koster slunečníků nebo stanů. Ze zbytků tkanin nebo z chybně potištěných látek šijeme pytle a tašky pro naše interní potřeby. Prostě nevyhodíme jen tak něco a náš odpad pečlivě třídíme.

Přemýšlíme také nad tím, jak využíváme naše auta. Náš vozový park udržujeme ve formě a efektivně plánujeme každou cesty. Na elektřinu sice ještě 100% nejezdíme a už teď máme řadu aut s hybridním pohonem.

Příroda prostě u nás není až na posledním místě.

Chcete své zákazníky schovat před deštěm nebo sluncem pod stany či slunečníky z recyklované příze?
Klidně nám zavolejte a navrhneme vám různé varianty.

Zpět na přehled novinek